Jak trwale pozbyć się zbędnego owłosienia?

0 170

Nadmierne owłosienie to przyczyna dyskomfortu psychicznego kobiet, których dotyczy. Zdarza się, że bywa też powodem zahamowań oraz głębszych problemów, związanych z nawiązywaniem bliskich relacji z innymi ludźmi. Dlatego tak ważne jest ustalenie przyczyny powstania tego zjawiska, a gdy zajdzie taka potrzeba, odpowiednie leczenie oraz niezwłoczne pozbycie się zbędnych włosów z powierzchni ciała. Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z metod, która skutecznie pomaga uzyskać satysfakcjonujące efekty w walce z tego rodzaju dolegliwością. Warto więc dowiedzieć się więcej, a także sprawdzić jak dokładnie i trwale pozbyć się zbędnych włosów z twarzy i ciała!

Nadmierne owłosienie – przyczyny

Jasne i cienkie włosy, występujące nad górną wargą oraz policzkach są zupełnie naturalne. Niepokój powinny wzbudzać jednak ciemne włoski, wyrastające również na brodzie oraz innych miejscach ciała, takich jak na przykład podbrzusze, ręce, piersi, szyja, plecy czy okolice odbytu. Jak informują specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin, nadmierne, ciemne owłosienie typu męskiego może być związane z zaburzeniem, jakim jest hirsutyzm. W takim przypadku, wskazane jest leczenie hormonalne oraz laserowe usuwanie owłosienia. Za nadmierne owłosienie odpowiedzialne są także czasem inne schorzenia, takie jak na przykład zespół Cushinga czy wrodzony przerost nadnerczy. Niechciane, ciemne włosy mogą również pojawić się u kobiet w ciąży, a także w okresie menopauzy, z racji wahań hormonalnych. Towarzyszą też chorobom, takim jak guzy na jajnikach, tarczyca czy rak nerki.

Epilacja, czyli laserowe usuwanie owłosienia

Epilacja to trwałe usunięcie niechcianych włosów, metoda doskonale sprawdza się w przypadku osób, które nie chcą wykonywać w przyszłości żadnych zabiegów, związanych z ich odrastaniem. Współczesne laserowe usuwanie owłosienia urządzeniem typu Alma Soprano ICE pozwala na uwolnienie się od zarówno włosów jasnych, jak i ciemnych, bez względu na ich grubość. Podobnymi właściwościami cechuje się laser Motus, który znakomicie radzi sobie z problemem niechcianego owłosienia. Kolejnym, godnym uwagi sprzętem, służącym do skutecznego rozwiązania tego kłopotu, jest laser Vectus. Zabieg z jego użyciem jest komfortowy i nie powoduje podrażnień, nawet skóry wrażliwej. Ponadto, włosy można też usuwać urządzeniem o nazwie GentleLase Pro, który jest laserem aleksandrytowym, dającym satysfakcjonujące efekty już jednym użyciu.

Laserowe usuwanie owłosienia jako sposób na hirsutyzm

W przypadku osób, u których zdiagnozowano hirsutyzm, należy w pierwszej kolejności poddać się leczeniu hormonalnemu. Potem, jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań można wykonać laserowe usuwanie owłosienia. Zabieg pozwala uzyskać gładką skórę oraz usunąć przyczynę dyskomfortu osób dotkniętych nadmiernym owłosieniem.

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bolesne?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Laserowe usuwanie owłosienie nie boli, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Skin Cooling system, która umożliwia wykonanie epilacji z użyciem specjalnej chłodziarki. Urządzenie ma za zadanie redukcji dyskomfortu w czasie trwania czynności zabiegowych i doskonale się sprawdza w tej roli.

Laserowe usuwanie owłosienia a trwałość

Obecnie laserowe usuwanie owłosienia jest jedyną alternatywą na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Innowacyjne urządzenia laserowe pozwalają na uwolnienie się od kłopotu, związanego z niechcianymi włoskami, występującymi na różnych częściach ciała. To efektywne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy są zmęczeni ciągłym goleniem maszynkami czy tradycyjną, bolesną depilacją.

Jeśli interesuje Cię laserowe usuwanie owłosienia, zajrzyj na stronę beautyskin.com.pl.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.