Pierwsza randka – jak wypaść dobrze na pierwszym spotkaniu?

0 92

Kiedy chłopak, który od dawna Ci się podobał, zaprosi Cię wreszcie na wspólną kolację, kawę czy wyjście do kina, wraz z falą euforii pojawia się również niepewność i panika, że zrobisz złe pierwsze wrażenie i kolejnych spotkań już nie będzie. Oczywiście nie ma recepty na to, aby ktoś się Tobą zainteresował, jednak są na pierwszą randkę porady, które warto znać, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Sprawdź, jak dobrze przygotować się do pierwszej randki, o czym rozmawiać i jak się zachować na pierwszej randce.

Odpowiedni strój – wygodny i komfortowy

Pierwsza randka zazwyczaj odbywa się na neutralnym i dość klasycznym gruncie – zazwyczaj jest to wyjście na kawę, drinka bądź na wspólną kolację. Nie jest to gala ani uroczysty bankiet, dlatego nie ma powodu, aby przesadnie się stroić. Najlepiej ubrać się ładnie, ale również wygodnie, w jakiś sprawdzony zestaw, który nie będzie zanadto zaprzątał Twoich myśli. Jeśli nie czujesz się pewnie na obcasach – załóż płaskie buty. Tego dnia postaw przede wszystkim na wygodę.

Pierwsza randka – porady makijażowe

W kwestii makijażu, podobnie jak przy wyborze stroju, najlepiej zdecydować się na coś mocniejszego, ale sprawdzonego. Zamiast w ostatniej chwili uczyć się z tutoriali, jak wykonać skomplikowany makijaż wieczorowy, wykonaj coś, co umiesz i dobrze Ci wychodzi, a dodatkowo, pasuje do Twojej urody. Bez wyszukanego makijażu będziesz się czuła o wiele swobodniej. Zrezygnuj też z mocnej, czerwonej szminki, na rzecz bardziej naturalnego koloru. Unikniesz stresu związanego z ciągłym jej poprawianiem czy zabrudzonymi zębami. Mocny makijaż ust, pozostaw na kolejne spotkania – swoboda przede wszystkim.

Jak się zachowywać na pierwszej randce? Jedzenie i kwestia płacenia

Najważniejsza jest swoboda. Wiadomo, że pierwsze spotkanie jest sytuacją stresową, nie należy jednak przesadnie się tym przejmować, gdyż skutek będzie zupełnie odwrotny. Postaraj się zachowywać naturalnie, zamów to, co lubisz, jeśli masz ochotę coś zjeść – zjedz. Nie ma sensu udawać, że jesteś na diecie, jeśli na co dzień się nie ograniczasz. Kolejnym dość stresującym momentem jest regulowanie rachunku. Jeśli mężczyzna zaprosił Cię na spotkanie, najprawdopodobniej będzie chciał za Ciebie zapłacić. Wówczas możesz zaproponować, że zapłacisz za swoje zamówienie, jeśli jednak będzie dalej nalegał, zgódź się. Na pierwszej randce może mieć to kluczowe znaczenie. Kategoryczne odmówienie, aby mężczyzna zapłacił może być odebrane jako brak zainteresowania.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Ta kwestia zawsze wzbudza wiele wątpliwości. Kiedy wybierasz się na pierwsze spotkanie, z pewnością zastanawiasz się, jak zacząć rozmowę, o co zapytać i o czym rozmawiać na pierwszej randce. Oczywiście w tej kwestii, jak i w każdej innej obowiązuje ta sama zasada – naturalność przede wszystkim. Nie ma sensu przygotowywać sobie gotowych scenariuszy ani pytań – to nie wywiad. Najważniejsze to mówić szczerze. Na pierwszej randce warto zapytać o pasję i zainteresowanie drugiej osoby, ta tematyka zwykle przełamuje pierwsze lody. Mówienie o rzeczach ważnych, inspirujących i ukochanych dodaje naturalnego uśmiechu i błysku w oku, dlatego sprowadzić rozmowę na tory Twoich zainteresowań i zapytań o nie również tę drugą osobę. Pozwala to na nawiązanie ciekawszego dialogu niż stereotypowa rozmowa o pogodzie.

Uśmiechaj się, przyjmuj i odwzajemniaj komplementy

Na pierwszej randce, zaraz po swobodzie i naturalności, liczy się również pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dlatego staraj się dużo uśmiechać i miej do siebie dystans. Nawet jeśli popełnisz jakieś faux pas, nie zawstydzaj się, tylko obróć to w żart. Bardzo ważne jest również przyjmowanie komplementów. Jeśli chłopak pochwali Twoje oczy, włosy bądź uśmiech, nie zaprzeczaj i nie spuszczaj wzroku tylko po prostu podziękuj. Ważne jest również odwzajemnianie komplementów – nie od razu, bo może to wyglądać nienaturalnie – jednak za kilka chwil warto również podzielić się tym, że podoba Ci się jego uśmiech, sposób, w jaki opowiada o pasji czy styl ubrania. Każdy lubi usłyszeć miłą uwagę na swój temat – mężczyźni również.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.