Makijaż oczu krok po kroku, czyli sprawdzone sposoby na zniewalający makijaż!

0 254

Wiele kobiet, wykonując make-up, ogranicza się wyłącznie do makijażu skóry twarzy oraz ust. Pomija natomiast oczy, których podkreślenie sprowadza do wytuszowania rzęs. Dowiedz się, jak wykonać makijaż oczu krok po kroku i poznaj triki makijażowe, które ci w tym pomogą, nawet jeśli dotychczas nigdy nie malowałaś oczu!

Makijaż oczu krok po kroku – niezbędne triki makijażowe

  • Jeśli chcesz, aby makijaż oczu był długotrwały i jednocześnie odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (zwłaszcza trudnych warunków atmosferycznych), koniecznie zastosuj bazę na powieki. Najlepiej, aby była to specjalna baza pod cienie. Ta, którą aplikujesz pod podkład ma nieco inny skład, a naniesienie jej na delikatną skórę powiek może wywołać reakcję alergiczną. Jeśli nie masz przy sobie bazy pod cienie, możesz zastąpić ją korektorem pod oczy. Pamiętaj jednak, żeby nie stosować korektora rozświetlającego, jeśli chcesz wykonać matowy makijaż oczu, ponieważ świetliste drobinki mogą nieco przebijać i zaburzać matowe wykończenie makijażu.
  • W makijażu oczu bardzo ważne są detale. Jednym z nich jest umieszczenie świetlistego, a wręcz błyszczącego cienia w wewnętrznych kącikach oczu. Dzięki temu drobnemu dodatkowi twoje spojrzenie będzie znacznie świeższe. Zastanawiasz się, jak malować oczy, jeśli nie masz takiego jasnego cienia? Możesz go zastąpić rozświetlaczem do policzków, efekt będzie taki sam!
  • Lubisz ciemne i wyraźnie podkreślone oczy, ale obrysowanie ich czarną kredką sprawia, że stają się optycznie mniejsze? Poznaj na to sposób, tylko pamiętaj, aby ten element makijażu wykonać krok po kroku! Czarną kredką obrysuj dolną powiekę, ale tylko do połowy – kierując się od zewnątrz oka do wewnątrz. Następnie białą kredką lub kredką w kolorze nude (odcień cielisty, beżowy, naturalny) podkreśl linię wodną oka. W ten sposób twoje spojrzenie będzie jednocześnie przyciemnione i powiększone. Nie obawiaj się, że pigment czarnej kredki zafarbuje tę białą lub cielistą (nude). Jeśli podążysz wyznaczoną kolejnością, nic takiego nie nastąpi.
  • Decydując się makijaż oka, nie można zapomnieć o wytuszowaniu rzęs. Jeśli chcesz maksymalnie wydłużyć, pogrubić i podkręcić rzęsy, a także zwiększyć ich ogólną objętość, niezbędny będzie przede wszystkim dobry tusz do rzęs oraz odpowiednia technika. Na rzęsy nanieś trzy warstwy tuszu, z tym że przed aplikacją następnej pozwól rzęsom przeschnąć. Dzięki temu nie będą sklejone, ale długie i gęste, nawet jeśli z natury są krótkie i dość rzadkie.
  • Tak jak na początku makijażu oka, należy zastosować bazę pod cienie, aby utrwalić cały make-up, tak samo jest na sam koniec makijażu. Z tym, że wówczas nie stosuje się bazy, a utrwalający spray. Może być to taki sam produkt, który stosujesz do utrwalenia całego makijażu twarzy. Wówczas spryskaj nim również oczy. Pamiętaj tylko, aby makijaż oczu dobrze wysechł, by w żaden sposób go nie naruszyć.

Więcej informacji, jak wykonać makijaż oczu krok po kroku znajdziesz na stronie L’Oréal Paris. Są tam też informacje o tym, jaki makijaż będzie najlepszy do twojego typu urody, karnacji i oczekiwań.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.