Laserowe usuwanie tatuaży

0 250

Tatuaże stają się coraz bardziej modne i coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na wyrażenie siebie poprzez stworzenie na swoim ciele trwałej ozdoby, bardzo często o znaczeniu osobistym dla właściciela. Jednak nie zawsze końcowy efekt jest taki, o jakim marzyliśmy i gotowego tatuażu nie da się poprawić tak, by wyglądał dobrze. Bywa także i tak, że wykonany pod wpływem nagłego impulsu okazuje się pomyłką i żałujemy swojej decyzji. Ratunkiem w tej sytuacji może być laserowe usuwanie tatuażu.

Jak usunąć tatuaż?

Jeśli uznamy, że dany tatuaż nam się nie podoba nie spełnia naszych oczekiwań bądź z innych powodów zdecydujemy się go pozbyć, możemy wybrać się na zabieg laserowego usunięcia tatuażu. Laser nadaje się także świetnie do usuwania makijażu permanentnego. Jest to zabieg bezpieczny, a co najważniejsze, pozwala na całkowite usunięcie wzoru ze skóry i efekty zabiegu są trwałe. Duże znaczenie w tej kwestii ma jednak liczba sesji, jaka zostanie wykonana, oraz rodzaj barwników użytych do wykonania tatuażu. Warto pamiętać, że zdecydowanie łatwiej usuwają się kolory ciemne, a problematyczne mogą być odcienie żółtego i pomarańczowego.

Jak wygląda zabieg laserem?

Usunięcie tatuażu  wymaga co najmniej kilku sesji z użyciem lasera, jednak ostateczna ich liczba uzależniona jest od wielkości tatuażu, głębokości barwnika oraz użytych kolorów. Sesje przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych, by skóra się zregenerowała. Tatuaże pokrywające większe powierzchnie ciała usuwane są etapowo. Warto także pamiętać, że te wykonane nieprofesjonalnie mogą wydłużyć czas trwania całej kuracji. To samo dotyczy prób usuwania tatuażu innymi metodami niż laser. Przy tatuażach szczególnie odpornych na usuwanie, sesje wzbogacane są także o laser frakcyjny. Dobrze wziąć to wszystko pod uwagę, planując swoje działania.

Długość jednej sesji waha się od kilkunastu sekund do kilkunastu minut i zależy od wielu indywidualnych czynników, takich jak kolor i wielkość tatuażu. Zabieg nie należy do przyjemnych, jednak osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą skorzystać ze znieczulenia w postaci kremu. Ponadto profesjonalne lasery Medlite C6, dostępne między innymi w klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy, pozwalają na chłodzenie skóry podczas usuwania tatuażu, dzięki czemu znieczulenie nie jest potrzebne. Efekt zabiegu nie jest widoczny od razu, a wszystko dlatego, że podczas przerwy między jedną a drugą sesją cząsteczki koloru, rozbite za pomocą lasera, są absorbowane przez układ odpornościowy. Sprawia to, że tatuaż stopniowo staje się coraz jaśniejszy, aż do pełnego usunięcia.

Jak postępować po zabiegu usuwania tatuażu?

Zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego jest obarczony niewielkim ryzykiem skutków ubocznych. Rzadko mogą wystąpić odbarwienia skóry oraz tworzyć się blizny, na co narażone są w większym stopniu osoby o ciemniejszej karnacji. Jednak, by nie dopuścić do powikłań pozabiegowych, należy w odpowiedni sposób dbać o skórę po sesji. Specjaliści z Esteticmed.pl radzą, by tworzący się strupek odpowiednio nawilżać oraz uważać, by go nie zerwać. Bardzo ważne jest także, by obszary ciała poddane laserowemu usuwaniu tatuaży chronić przed słońcem kremami o wysokich filtrach UV. Zachowanie należytej dbałości o skórę zapewni bezproblemowe wygojenie się miejsc, z których usunięty został tatuaż.

Usuwanie tatuaży za pomocą lasera to obecnie najbardziej skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych permanentnych ozdób ciała. Warto jednak pamiętać, że efekty uzależnione są od wielu czynników, aby prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzić zabieg, najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.