Laser Vectus – nowy wymiar depilacji

0 222

Kobiety zawsze chciały mieć gładką skórę. Choć może się to wydawać zaskakujące, depilacja nie jest wcale wynalazkiem naszych czasów. W starożytnym Egipcie golono się za pomocą ostrych muszelek i szlifowanych kamieni, w Grecji – wypalano włoski płomieniem lampek oliwnych. W Cesarstwie Rzymskim natomiast stosowano najczęściej specjalne kremy z pumeksu.

Mogłoby się wydawać, że wraz z postępem cywilizacji i techniki ta część kobiecego życia stała się znacznie łatwiejsza. Wiele z nas ma jednak problemy z nadmiernym owłosieniem, z którymi na co dzień trudno sobie poradzić. Znamy różne metody depilacji, żadna z nich nie jest jednak idealna. Golenie maszynką jednorazową zajmuje dużo czasu, a starcza tylko na krótko, chemiczne kremy do depilacji powodują podrażnienia, depilator boli… Czy to znaczy, że nie ma już dla nas ratunku? Na szczęście jest rozwiązanie, z którego każda z nas powinna być zadowolona – depilacja laserowa. Najlepiej zdecydować się na jej najnowocześniejszą wersję – usuwanie włosów z użyciem lasera Vectus.

Wskazania do zabiegu

Jeśli masz problem z nadmiernym owłosieniem, warto zdecydować się na depilację laserową. Zabieg jest wskazany zwłaszcza w przypadku osób, u których problem ten jest szczególnie kłopotliwy – np. u kobiet cierpiących na hirsutyzm.

Depilację laserową odradza się jednak w przypadkach, w których występuje szczególnie duże ryzyko, że stanie się ona przyczyną podrażnienia. Jeśli byłaś niedawno poddawana zabiegom chirurgicznym lub cierpisz na aktywne infekcje skórne, warto poczekać z decyzją o depilacji. Przeciwwskazaniem jest też w tym przypadku świeża opalenizna, przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających, a także ciąża.

Depilacja laserowa – dlaczego warto?

W przeciwieństwie do różnych “domowych metod” depilacji, depilacja laserowa daje trwałe, stabilne efekty. Po wielokrotnym powtórzeniu zabiegu (najczęściej od czterech do siedmiu razy) możemy się spodziewać, że cebulki zostały ostatecznie zniszczone i niechciane włoski już nie odrosną.

Laser diodowy Vectus – co go wyróżnia?

Aby zoptymalizować efekty depilacji laserowej, trzeba ustalić parametry zabiegu odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. W tym właśnie pomaga laser diodowy Vectus. Jak tłumaczą specjaliści z Kliniki Tazbir w Łodzi, laser Vectus zaopatrzony jest w czytnik Skintel – inteligentny czytnik poziomy melaniny. Czytnik ten posiada certyfikat FDA, co jest gwarancją jego skuteczności. Pozwala on na dokładne obliczenie energii, z jaką należy wykonać zabieg. Dzięki temu można przeprowadzić skuteczny zabieg, równocześnie nie narażając pacjenta na ryzyko poparzenia.

Zabieg z użyciem lasera diodowego Vectus – krok po kroku

  1. Zanim przystąpisz do zabiegu, powinnaś wcześniej starannie oczyścić i ogolić skórę.
  2. W pierwszej kolejności do skóry przykładany jest czytnik Skintel, który automatycznie ustawia parametry zabiegu właściwe w przypadku danego pacjenta.
  3. Następnie dobierana zostaje odpowiednia głowica (jej wielkość zależy od okolicy skóry, w której zabieg ma być wykonywany).
  4. Głowicę przykłada się do skóry, która następnie jest poddawana naświetlaniu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą wystąpić delikatne zaczerwienienia, które jednak powinny szybko zniknąć. Jeden zabieg pozwala na usunięcie średnio od 20 do 30% włosów (po kompleksowej serii zabiegów udaje się osiągnąć nawet 90%). Kiedy włosy odrosną, zabieg należy powtórzyć (najlepiej nie wcześniej niż miesiąc i nie później niż trzy miesiące od ostatniego zabiegu). Cały proces powinien zamknąć się w sześciu – siedmiu zabiegach.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odwiedź stronę: http://klinikatazbir.pl/laseroterapia/vectus/

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.