Farba blond bez amoniaku – spróbuj zanim zdecydujesz się na trwałą zmianę koloru!

0 115

Koloryzacja włosów na blond to jedna z trudniejszych czynności, z jaką na co dzień zmagają się w swojej pracy fryzjerzy. Nie jest wcale łatwo uzyskać idealny odcień blondu na włosach, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, np. dotychczasowy kolor włosów, naturalny kolor włosów czy odcień karnacji. Nie dziwi zatem fakt, że w wielu przypadkach wyniki domowej koloryzacji nie są zadowalające – skoro profesjonaliści mają dylematy związane z farbowaniem, tym bardziej będą je miały amatorki. Rozwiązaniem tego problemu może być jednak uprzednie zastosowanie farby blond bez amoniaku. W jaki sposób będzie ona w stanie pomóc nam uzyskać optymalne efekty koloryzacji? Sprawdź, zanim zdecydujesz się na trwałą zmianę koloru!

Kolor włosów blond – dlaczego na początku warto sięgnąć po bezpieczne farby do włosów?

Farbowanie włosów na blond to jeden z trudniejszych tematów w koloryzacji włosów. Dużo łatwiej jest uzyskać pożądany kolor w odcieniach brązu, a dodatkowo przejść z blondu na brąz niż w odwrotnej kolejności. Zastosowanie nieodpowiednich środków do farbowania, wybór złych kolorów farb, a nawet nieprawidłowy czas trzymania farby na włosach może spowodować, że przybiorą one nieatrakcyjny, żółtawy, zielonkawy, niebieskawy lub nawet miedziany kolor. Co więcej, w niektórych przypadkach niezbędne jest użycie rozjaśniacza, a nieodpowiednie obchodzenie się z nim może spowodować wyraźne zniszczenie i osłabienie kosmyków! Dlatego też zanim zdecydujemy się na trwałą zmianę koloru z tradycyjną farbą do włosów, warto na początku ,,wypróbować” dany kolor na włosach przy pomocy farby blond bez amoniaku. Tego typu produkty pozwalają na zachowanie koloru na włosach przez kilka lub kilkanaście myć, dzięki czemu będziemy miały dość czasu na to, by zastanowić się, czy dany kolor do nas pasuje. W razie niepowodzenia dużo łatwiej będzie też zmienić posiadany odcień włosów niż w przypadku tradycyjnej koloryzacji.

Profesjonalne farby do włosów bez amoniaku – wypróbuj Garnier!

Ze wszystkich farb do włosów bez amoniaku na rynku, szczególną uwagę warto zwrócić przede wszystkim na farby blond bez amoniaku Garnier Olia. W ofercie marki znajdziemy dużą ilość różnych odcieni blondu zarówno w ciepłej, jak i zimnej tonacji. Warto zaznaczyć, że w składzie farb do włosów Garnier Olia znajdziemy olejki zastosowane w unikalnej formule, które pozwalają nie tylko na pielęgnację włosów, lecz także łatwiejsze wnikanie koloru w głąb włosa. Ponadto farby zawierają przełomową technologię Neutra + Colorant, która skutecznie neutralizuje niechciane (kolorowe) refleksy na włosach.

Farba blond bez amoniaku – dla odświeżenia koloru

Farba bez amoniaku blond nie musi nam jednak służyć wyłącznie jako wstęp do farbowania włosów przy pomocy tradycyjnych środków do koloryzacji. Farby do włosów bez amoniaku sprawdzają się równie dobrze jako koloryzacja sama w sobie lub po prostu jako sposób na odświeżenie koloru. Dzięki zastosowaniu delikatnej i bezpiecznej dla włosów farby, możemy wydobyć z blondu głęboki kolor, nie niszcząc przy tym struktury włosów i pozwalając sobie na prosty powrót do naturalnego koloru w sytuacji, gdy nie miałyśmy nigdy do czynienia z trwałą koloryzacją.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.