Epilacja laserowa – pozbądź się nawet jasnych i delikatnych włosów!

0 249

Depilacja laserowa czy też epilacja to, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, zabieg niezwykle popularny. Prawidłowo wykonany pozwala na redukcję zbędnego owłosienia i zapewnia komfort na plaży czy basenie, bez potrzeby martwienia się o szybko odrastające włoski. I choć skuteczność metody jest ogromna, wiele mówi się o tym, że zabiegi depilacji laserowej dają efekty jedynie u osób, które mają ciemne włosy. Okazuje się jednak, że także osoby o jaśniejszym kolorze włosów mogą bez obaw korzystać z dobrodziejstw depilacji laserem, a wszystko za sprawą nowatorskiego rozwiązania, dostępnego jedynie w klinice Beauty Skin w Warszawie – lasera Motus. W czym tkwi sekret jego działania?

Epilacja laserowa

Warto na początek wyjaśnić różnicę między depilacją a epilacją. Depilację należy powtarzać, ponieważ zgolone włosy odrastają, natomiast ten drugi zabieg to usuwanie włosów trwale i właśnie o takim rodzaju pozbywania się owłosienia będzie mowa w dalszej części.

Epilacja za pomocą lasera to zabieg, w którym za pomocą wiązki laserowej usuwane jest zbędne owłosienie z całego ciała – wybór miejsca zależy od pacjenta. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego lasera aleksandrytowego Motus AX, możliwe jest usuwanie zarówno ciemnych, jak i jasnych oraz delikatnych włosów, jest to zatem zabieg dla każdego. Jak to się dzieje, że możliwa jest również epilacja jasnego owłosienia?

 • Motus AX charakteryzuje się wyższą o około 25% od lasera diodowego absorpcją energii przez chromofory melaniny
 • Szybkie i proste ruchy głowicą pozwalają nagrzać stopniowo mieszki włosowe, a one pochłaniają energię, co prowadzi do zniszczenia włosa
 • Specjaliści dobierają odpowiednie parametry na podstawie oceny fototypu skóry oraz charakterystyki włosów, co pozwala zwiększyć efektywność
 • Wysoka absorpcja melaniny i moc maksymalna, a także krótki czas impulsu sprawiają, że zabieg jest bezpieczny, a także bezbolesny nawet dla osób o niższej odporności na ból. Szafirowa głowica chłodząca zmniejsza dodatkowo uczucie dyskomfortu

Zabieg można wykonać na:

 • nogach – łydkach oraz udach
 • pośladkach
 • stopach
 • ramionach i przedramionach
 • dłoniach
 • obszarach bikini
 • pachach
 • linii brzucha
 • karku
 • klatce piersiowej
 • brzuchu
 • okolicach brodawek

Jak przygotować się do pierwszego zabiegu epilacji laserowej?

Przed pierwszym zabiegiem należy zgolić owłosienie z partii ciała, które zostaną poddane epilacji. Powinien zostać jedynie niewielki fragment z włosami, tak by specjalista przeprowadzający zabieg mógł na tej podstawie ustawić odpowiednie parametry. Nie należy bezpośrednio przed zabiegiem nakładać na skórę kremów, samoopalacza czy balsamów, w szczególności takich, które zawierają brokat. Skóra powinna być czysta i sucha.

Zabieg można wykonywać cały rok, jednak w okresie letnim szczególnie ważne jest, by chronić skórę przed działaniem słońca. Przez co najmniej dwa tygodnie po epilacji należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV.

Efekty epilacji laserowej

By osiągnąć pełny efekt, należy przeprowadzić kilka serii zabiegów – najczęściej są to cztery zabiegi w czterotygodniowych odstępach. Pozwala to na stałe usunąć wszystkie niechciane włosy, niezależnie od tego, w jakiej fazie wzrostu się znajdowały podczas pierwszej serii. Jednak liczba zabiegów, które będą niezbędne do uzyskania satysfakcjonujących efektów może być inna, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Każda osoba, która próbowała wcześniej depilacji laserowej, ale rezultaty jej nie zadowoliły lub bolesność zabiegu była zbyt wysoka może wypróbować nowoczesną epilację laserem Motus.  Efekty gwarantowane są nawet na jasnych i delikatnych włosach, a uczucie dyskomfortu zminimalizowano do minimum za pomocą chłodzącej głowicy.  Jeśli chcesz cieszyć się gładką skórą cały rok, dowiedz się więcej o zabiegu na stronie Kliniki Beauty Skin. Uwaga: zabieg dostępny tylko w klinice w Warszawie.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.