Jakie wyróżnia się rodzaje regałów?

Bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego sklepu, magazynu, hurtowni lub innych tego typu miejsc są regały (https://www.regaly.biz/). Dbają one nie tylko o dobre przechowywanie towarów i produktów, ale także zapewniają odpowiednią organizację oraz optymalizację przepływu strumieni logistycznych wewnątrz danej firmy. Sprawdź, jakie są podstawowe rodzaje regałów.

Jakie wyróżnia się podstawowe typy regałów?

Na rynku znaleźć można różne rodzaje regałów. Podstawowe to systemy paletowe, wjezdne, przejezdne, półkowe, wsuwane, przepływowe, wspornikowe, przesuwne. Pierwsze mogą być pojedyncze lub podwójne. W tym przypadku wybór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Najczęściej stosuje się systemy paletowe z szerokim korytarzem. Pojedyncze wyróżniają się różną wysokością, ale taką samą powierzchnią. Natomiast na podwójnych można umieścić obok siebie na podłużnych belkach bardzo dużo jednostek towarów.

Co warto wiedzieć na temat regałów wjezdnych i przejezdnych?

Moduł wjezdne i przejezdne pozwalają na umieszczenie towarów jeden za drugim w głębi regału. Przeznaczone są także do magazynowania jednorodnych przedmiotów przy dużej liczbie palet. Obsługuje się je przy pomocy wózków widłowych: czołowych bądź bocznych. Pozwalają one na bardzo dobre wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Podstawowe informacje dotyczące regałów półkowych

Innym rozwiązaniem dostępnym w ofercie rynkowej są systemy półkowe. Wykorzystywane są do przechowywania niewielkich części, a także produktów niezapakowanych na paletach. Prezentowany system regałów składa się ze struktur standardowych. Uwzględnia także liczne akcesoria. Mogą być one wyposażone w przezroczyste skrzynki bądź też pochyłe półki. Mogą być one także wielopiętrowe, gdyż mogą osiągnąć nawet 8 metrów wysokości. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Systemy wsuwane i przepływowe

Często stosuje się także moduły wsuwane i przepływowe. Pozwalają one zaoszczędzić czas i miejsce. Pierwsze umożliwiają rozładowywanie, a także ładowanie towarów po jednej stronie. Po zdjęciu palety następuje pochył, w którego rezultacie produkty przesuwają się w kierunku nadania. Natomiast drugie mają prowadnicę rolkową, dzięki której możliwe jest poruszanie się palet.

Najważniejsze informacje dotyczące regałów wspornikowych i przesuwnych

W przypadku przechowywania towarów wielkogabarytowych wykorzystuje się systemy wspornikowe. Ich atutem jest możliwość zaprojektowania i stworzenia projektu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Można je skonstruować w każdym rozmiarze, a także dla każdego obciążenia.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com